Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kostelní pěvecký sbor

6. 5. 2016

Kostelní pěvecký sbor

Smíšený kostelní pěvecký sbor má v Městečku Trnávce dlouholetou tradici. Trnavská pamětnice paní Marie Řezníčková uvádí, že sbor již existoval po 1. světové válce, někdy v 20. letech 20. století. Jmenoval se Cimburk a ona byla jeho dlouholetou  členkou. Se sborem také někdy hráli muzikanti. Vše pod vedením pana Miloslava Hrubého. Ten se zasloužil o ruční  přepis písní a doprovodů, ze kterých se čerpá dodnes.

Současný pěvecký sbor vede RNDr. Stanislav Škeřík. Svým zpěvem jeho členové obohacují každou neděli bohoslužby, bohatý repertoár ke každým svátkům, zanechává u farníků hluboké prožitky. Organizují nadační koncerty se sbory jiných farností, zajíždějí do Křenova, Vranové Lhoty, Pěčíkova, Ludvíkova, zpívají na pohřbech, na dušičkové pobožnosti na hřbitově, zpívali při bohoslužbě v Olomouci v katedrále sv. Václava, při svěcení kapliček, praporů  obcí i hasičů. Na CD nahráli sborovou skladbu Josef Egyptský.

Dobrovolnou práci všech členů kostelního pěveckého sboru, farnost velmi oceňuje a váží si jí.